У Реколекційному Центрі «Світлиця» 01-04 жовтня 2012 року проходили реколекції для священиків Львівської Архиєпархії …

У Львівській Архиєпархії відбулися  реколекції для священиків

 

У Реколекційному Центрі «Світлиця» 01-04 жовтня 2012 року проходили реколекції для священиків Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, які проводив ієромонах Матей Гаврилів, ЧСВВ. У них взяли участь 49 священиків .

Згідно із каноном 369 § 2 Кодексу Канонів Східних Церков реколекції є обов’язковими для усіх священнослужителів.

Кан. 369 – § 1. Священнослужителі повинні щоденно віддаватися читанню і роздумам слова Божого так, щоб як вірні й уважні слухачі Христа ставали справжніми слугами проповідування, повинні бути невтомними в молитві, літургічних відправах і, зокрема, у набожності до таїнства Євхаристії, щоденно мають робити іспит своєї совісті і часто приймати тайну покаяння, повинні почитати Пресвяту Марію, Вседіву, Богоматір і просити в неї ласки формувати себе на подобу її Сина та виконувати інші побожні вправи власної Церкви свого права.

Реколекції – (духовні вправи) – основне їхнє завдання:

1)      переглянути і впорядкувати своє життя, призадумавшись над ним і над найосновнішими  речами, щоб завжди на перше місце ставити ціль, а на друге – засоби.

2)      Побути у тиші сам на сам з Господом, споглядаючи Його у власній історії священичого покликання і пастирського служіння;

3)      виправити те, що має бути виправленим, зробити постанови на майбутнє і послідовно впроваджувати їх у священиче життя, ще більш палке і завзяте для слави Пресвятої Трійці і спасіння душ.

Реколекції проводить духовний провідник – реколектант. Під час реколекцій її учасники слухають Слово Боже, беруть участь у спільних молитвах, мають нагоду до індивідуальної сповіді. Одною із головних умов реколекцій є мовчанка, адже для того, щоб почути голос Бога, люди потребують тиші й саморефлексії, у якій зможуть з’ясувати, що ж насправді діється у душі, що відбувається в центрі нашого буття.

На конференціях було розглянуто такі теми:

–          Покликання до священства

–          Ціль священика – служіння

–          Мотив слідувати за Ісусом

–          Віра священика

–          Надія священика

–          Любов священика

–          Хрест священика

–          Мати ієрея – Діва Марія

–          Остання Пасха священика